answersLogoWhite

0

The cost of ice cream would depend on the variety you have choosen, as play variety (vanilla, chocolate) are cheeper more fancier varieties (french vanilla, chocolate chunk, etc. So the cost would vary to from $18.00 to $69.99.

User Avatar

Wiki User

14y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much sugar is in a ice cream tub?

It really depends on the the size of the tub, brand of ice cream, and the flavour.


How much sugar is in a ice cream?

It really depends on the the size of the tub, brand of ice cream, and the flavour.


How many pints are in a tub of ice cream?

2 pints of ice cream


How does ice cream get put into the carton?

The ice cream is liquid. They pour it into the tub, and freeze it.


How much does it cost to make a glass of milkshake?

5 dollars , that is for the exact amount, not buying like a whole tub of ice cream. just the right amount costings.


A metal ice-cube tray and a plastic tub of ice cream are sitting in the freezer. Why does the ice-cube tray feel colder to touch than the tub of ice cream?

The answer is D. The metal ice-cube tray has a higher conductivity.


Why do you sell ice cream so expensive?

it depends, sometimes the ice cream can packaged and produced cheaply, however if you go to a theatre like the lowry in salford, the ice cream is 3 pounds a tub and in a tub you get about 5 spoons worth. the ice cream that is expensive tends to be the couture of ice cream, for example; ice cream in waitrose is very expensive compared to asda own brand


How many servings are in a tub of ice cream?

72 servings = 3 gallons of ice cream http://www.serving-ice-cream.com/ice-cream-servings.html


Do you scream for ice cream?

Most normal people would not scream for ice cream. They would go to the store to buy a tub of ice cream and eat it at home or go to a ice cream truck to buy ice cream. if a person told another person however, "I'll give you ice cream if you scream." Then the other person may or may not scream depending on how much he wants ice cream.


Is there kit kat ice cream?

Yes there are their is Kit Kat ice cream sold in a tub and there is Kit Kat Drumsticks.


How much does a 3 gallon tub of hudsonville ice cream cost?

The price of a 3-gallon tub of Hudsonville Ice Cream can vary depending on the retailer and location, but it typically ranges from $50 to $70. Prices may differ based on flavors, promotions, or bulk purchase options. For the most accurate pricing, it's best to check with local grocery stores or online retailers.


Is this correctI'm at the grocery store with my kids and I know that they'll beg you to buy them a tub of ice cream?

The phrase \"I\'m at the grocery store with my kids, and I know that they\'ll beg you to buy them a tub of ice cream\" is correct.