about 10 dollars
To answer this question accurately, you would need to say what country and state you live in. Also, the type of ground beef determines the cost as well. Ground beef that has a lower fat content is going to be more expensive than ground beef that has a higher fat content. Also, the cut of meat that is ground determines the price as well.
3lbs of groundbeef cost is 5.00
It would cost around for 3 pounds3.99
3.99 a pound
To calculate the cost of ground beef per ounce, you first need to know how many ounces are in a pound, which is 16. Then, you divide the cost of one pound ($2.69) by 16 to find the cost per ounce. Therefore, the cost of ground beef per ounce would be $2.69 divided by 16, which equals approximately $0.1681 per ounce.
about five dollars
66 cents
The cost of 3lbs of oxtail can vary depending on the location and the vendor. On average, you can expect to pay between $8 to $12 per pound for oxtail. So, 3lbs of oxtail might cost you around $24 to $36.
about 10 dollars
about 10 dollars
it depends
$15.63