answersLogoWhite

0

about 10 dollars

User Avatar

Clark Rosenbaum

Lvl 10
3y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does 3 lbs of ground beef cost today?

To answer this question accurately, you would need to say what country and state you live in. Also, the type of ground beef determines the cost as well. Ground beef that has a lower fat content is going to be more expensive than ground beef that has a higher fat content. Also, the cut of meat that is ground determines the price as well.


How much does 3lbs of groundbeef cost?

3lbs of groundbeef cost is 5.00


How much does a pound of ground beef today?

It would cost around for 3 pounds3.99


What is the Cost of Ground beef in NY?

3.99 a pound


One pound of ground beef costs 2.69 What is the cost of ground beef per ounce?

To calculate the cost of ground beef per ounce, you first need to know how many ounces are in a pound, which is 16. Then, you divide the cost of one pound ($2.69) by 16 to find the cost per ounce. Therefore, the cost of ground beef per ounce would be $2.69 divided by 16, which equals approximately $0.1681 per ounce.


What does three pound of ground beef cost?

about five dollars


How much did ground beef cost in 2000?

66 cents


How much does is 3lbs of oxtail cost?

The cost of 3lbs of oxtail can vary depending on the location and the vendor. On average, you can expect to pay between $8 to $12 per pound for oxtail. So, 3lbs of oxtail might cost you around $24 to $36.


How much does 3 pound of ground beef cost?

about 10 dollars


How much does 3 pounds ground beef cost?

about 10 dollars


How much does it cost for a restaurant to hand patty ground beef?

it depends


If 3.5 pounds of ground beef cost 9.77 what will 5.6 pounds cost Round to the nearest cent?

$15.63