10pers
its like a shape of a mold like a shape of anything. for example a chocolate bunny mold. And u can pour chocolate or sugar in it to make a mold out of candy
no
It costs just about as much as rock candy
18.00s per pound
59 cents
its like a shape of a mold like a shape of anything. for example a chocolate bunny mold. And u can pour chocolate or sugar in it to make a mold out of candy
When melted sugar is poured into a candy mold and allowed to set, it is called "hard candy making".
if you're buying 2 candy bars, then 1.00.
A nickel.
40000001000 $
25c
The mass of the solid candy is greater than the mass ofthe liquid in the mold