18.00s per pound
It ranges from about $5.00 to $10.00
If you pay $1.20 for two pounds of candy, how much would you pay for half a pound?
$30.17I got this by finding how much it is for each ounce (divide 13.20 by 7) then multiplied the price per ounce 1.8857(it keeps going) so I rounded that to 1.89 and multiplied that by 16 (16 ounces in one pound).Cost of 7 oz = $13.20Cost of 1 oz = 13.20/71 lb = 16 ozCost of 16 oz = 13.20 ÷ 7 x 16= $30.17
the answer is to the question ' Marcia has seven eights of a pound of candy she gives two fifths of it to lucinda how much candy does she have left?' is five thirds left.
a pound is round and shiny if it is too shiny its fake
tin cost about $50.07 per pound
A pound of siver costs
It costs just about as much as rock candy
it cost about 10 cents a pound
It can cost up to $56 per pound depending on the rolloid
59 cents
10pers