One average donut is 260 calories
i donut know sorry
To find the price of each donut, divide the total cost by the number of donuts. So, $2.52 divided by 6 equals $0.42. Therefore, each donut costs $0.42.
5 cents
$5.99
Howmany dollar does it cost to open a Mister Donut franchise in the US?
depending on where you buy them from then you will be able to get your answer.
my mom
I used to pay from 10 cents to a quarter depending on how big and fancy it was. A glazed from Dunkin was 10 cents.
Between 200 and 400 calories, on average, as it will vary based on the size, ingredients, and brand of the donut.
a donut baby!
Most doughnuts contain about 1-3 grams of fibre, on average.