A one pound tub of butter or margarine costs about 4 dollars. Prices vary depending on the quality, brand and a number of other factors.
1.50
butter cost>>>>>>>>>>>>>$1.oo
It depends on the grocer and if it is on sale, but usually 1lb of butter costs around $4.
That is approximately 45 grams of butter which is 3 tablespoons.
about 6.00
$5.00
it cost $.06
I cube is about 50 cents for inexpensive butter.
2.10
how much does 1 heaping teaspoon of baking powder cost
???
1.25/lb