Around $0.05
You can buy a box of 500 trays for about US$25, meaning they cost around 5 cents each. (The cost to the environment, of course, is much higher, as they lie in landfill for hundreds of years.)
Purchased in bulk, plastic lunch trays such as the ones used in schools cost about $4.25 each. Purchased individually, they can run from $8.00 to $16.00.
$5,000
It depends on where you live, and how much food your lunch has in it.
If something is saving cost it means that you are not spending as much money. Packing a lunch is cost saving because you are not spending as much money to eat lunch out.
Most likely a couple of dollars for a bag.
approx $250-500
they cost 100 pound
The cost of a litter tray for cats can vary depending on the type, size, and quality. Basic plastic litter trays can range from $5 to $20, while more advanced self-cleaning or automatic litter trays can cost upwards of $50 to $100 or more.
How much does the cheapest cardboard lunch tray cost?
This depends on where you go for lunch. It can range from free, to over $100 for 2 people depending on where you go.
$8.99 for lunch $11.99 for unlimited bowl (lunch) $10.99 for dinner $13.99 for unlimited bowl (dinner)