Average ANFO cost in the US is $.48 cents per pound if bought in bulk.
If 1 pound equals 3, then 1 ounce equals 0.1875, so 80 ounces would eqalppual 15.
$30.17I got this by finding how much it is for each ounce (divide 13.20 by 7) then multiplied the price per ounce 1.8857(it keeps going) so I rounded that to 1.89 and multiplied that by 16 (16 ounces in one pound).Cost of 7 oz = $13.20Cost of 1 oz = 13.20/71 lb = 16 ozCost of 16 oz = 13.20 ÷ 7 x 16= $30.17
To convert cost per kilogram to cost per pound, you need to know that there are 2.20462 pounds in a kilogram. So, 60 cents per kilogram is equal to (60/2.20462) cents per pound, which is approximately 27.22 cents per pound.
1.75 pounds of pepperoni would cost $4.48 (1.75 pounds * $2.56 per pound).
Too much.
Vinyl and linoleum are not the same. Vinyl is an artificial product. Linoleum is natural. One of the biggest differences is that linoleum is much more durable. The pattern for linoleum goes all the way through so it lasts longer. The pattern for vinyl is printed on the top so once it wears off, your floor looks old. Most flooring sheets these days are vinyl sheets.
Vinyl seats? Vinyl roof? Vinyl dash pad? Vinyl door panel?
for 69 sheets it will cost 69$
tin cost about $50.07 per pound
A pound of siver costs
it cost about 10 cents a pound
It can cost up to $56 per pound depending on the rolloid
Custom vinyl banners will vary in cost depending on the company making them. An estimate of about $28.00 would be a good assumption of how much you will be paying to have vinyl banners custom made.
I recall it being 3.98
Lamination sheets cost from $4 per pack of 10 sheets at the website Laminator to $79 per pack of 50 sheets at the website Uline. Laminating sheets are available at stores like Officemax and Staples
$5.2639 per pound