answersLogoWhite

0

Probobally $4.00!

usually about $6.00

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Continue Learning about Performing Arts

How much will a 3D TV cost?

Depends which brand and screen size you plan on buying. Prices are generally in line with the latest HDTV offerings, so anywhere between £500 and £3000 for general consumer level 3D TVs. Obviously there will the the usually mega 80 inch 3D TVs from Samsung that will set you back 10 times as much.


How much does it cost to hire 9 ballet dancers?

The cost to hire 9 ballet dancers can vary significantly depending on factors such as location, the dancers' experience, the duration of the performance, and whether they are part of a professional company or freelance artists. On average, hiring professional ballet dancers can range from $100 to $500 per dancer per performance, leading to a total cost of approximately $900 to $4,500. Additional expenses, such as rehearsal time, costumes, and venue fees, may also apply.


How much does it cost for ballet?

It depends on which school you go to, at my studio (City Dance Theatre) i am on the 'Unlimited Classes' plan. So it's about $500 tuition a month. Plus if you have other siblings taking lessons it could cost more... plus if you have to purchase your costume/pay costume fees, buy tickets to shows, hair/outfit/shoes supplies, it all adds up for me to well over $5,000 a year.


What is the average cost for an Irish step dancing dress?

It depends. The first level school dress at my dance school was around 500$. My solo dress, however, was around 1,600$.


How much does stage crew make?

A stage crew makes different amounts of money depending on how much they have to set up. If you work for 3 hours you could get $50-$500

Related Questions

How much does a pack of paper cost?

A Ream or 500 sheets costs around 5.00 US Dollars.


How much does one sheet of paper cost?

It depends on how much you paid for all of them. If you buy a package of 500 sheets for $2.99, then you divide the cost by the amount of sheets. example $2.99/500= $.006 (less than a cent) per page


Sheets of paper are in a ream?

There are typically 500 sheets of paper in a ream.


500 S in a R of P?

500 Sheets in a Ream of Paper


How much is 1 ream of bond paper cost?

1.Reams are cut from rolls of various dimensions.However 1 yards=36 inches.There fore a cut size of 36 " x 46" from a yard roll may have 5-6 sheets 36"x230" or 36"x 276 " .Then for a 500 sheet ream the cut in roll would require 100 yards or 83 yards approximate.


What is 500 sheets of paper called?

500 sheets is typically referred to as a ream of paper.


How much does a pack of paper cups cost?

A Ream or 500 sheets costs around 5.00 US Dollars.


How many sheets of paper are in a ream?

The usual number is 500, but occasionally some reams have 480.


How much does 500 sheets of 100gsm A4 paper weigh?

500 sheets of 100gsm A4 paper weigh approximately 2.5 kilograms.


How much does 500 sheets of 70 gsm paper weigh?

70gsm means that 1 sheet of A0 (16 sheets of A4) should weigh 70 grams. Therefore assuming we are talking about 500 sheets of A4 paper then it will weigh (500/16)*70 grams or 2187.5 grams.


How much money does it take to make 500 sheets of paper?

You can by 500 sheet of letter size (11"x8.5") in US$5.00. It cost large paper plant about US$3.00 give nad take few cents.


How much would a stack of paper cost?

The cost of a stack of paper can vary depending on the size, quality, and quantity of the paper. On average, a ream of standard printer paper containing 500 sheets typically costs around $5-10. Specialized paper or larger quantities may cost more.