answersLogoWhite

0

Subjects>Travel & Places>Travel Destinations

How much does Niobium cost per gram?

User Avatar

Anonymous

∙ 10y ago
Updated: 9/2/2023

Niobium was discovered in the year 1801 by an English Scientist by the name Charles Hatchett. It costs about $25-30 per pound.

User Avatar

Wiki User

∙ 10y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

What is the price per gram for niobium?

what is the cost of niobium per gram


How much does krypton cost?

About $30 per gram


How much does drug ICE cost?

Methamphetamine cost about $80-$120 per gram depending where you are in the country.


How much does technetium cost for i Gram?

cost= $60 per gram


How much does rubidium cost?

about 25 dollars per gram


How much does it cost to extract?

about 10,000 pounds per gram


How much is 41g of gold cost?

3-5$ per gram of 10k 6-8$ per gram of 14k


How can you profit if you have 7.0 grams of gun powder if the gun powder cost 300.00 how much did the 7.0 grams cost per gram.?

7.0 grams cost $300; divide 300 by 7 to find cost per gram: 300 ÷ 7 = $42.86 per gram.


How much does an ounce of mercury cost?

== == $0.30-$0.40 per gram


How much does the element indium cost?

$1 to $5 per gram


How much does ununtrium cost per gram?

Ununtrium is not a commercial product.


How much does weed wax cost?

Around $60 per gram.

Trending Questions
What qualifications should a tradesman have in the UK before undertaking electrical repairs? How do you say thanks in kinyarwanda? When did South Australian Housing Trust end? What paralleled the spread of Western classical muisc in Europe? Cities that have hyphens in them? What country's capital is Guatemala City? Where can you buy apple pectin shampoo in port Huron Michigan? How many degrees are 65 percent of a circle? What are the activities in hk? If a friend and coworke rejects you to be more than just friends but afterwards some of her comments appear to be enouraging to go for it is she just teasing or she's giving the go ahead to it? Kailan nakamit ng Vietnam ang kanilang kalayaan? Is it safe to drive from Edmonton to Calgary in winter? Why did the New South Wales colony need more land between 1788 and 1840? Where is the Haldeman Mansion Preservation Society in Bainbridge Pennsylvania located? Cooking equipment used in Italy? What are facts about Billings? State board sslc model question paper? Where is the Norway Historical Society in Norway Maine located? What are three important land forms of Liberia? Who is number 29 Chicago Cubs?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.