they cost 5 to 9 $ and and they taste very good they are picked by hand and very fagile they are sold any place in big cityor little towns satr fuit are packed by machine there scenific name is carambola and they are also called bilimbi, belimbing ans send to Taiwan ,Malaysia ,Guyana ,India ,Philippines ,Australia ,Isrel,united staes,Canada (floridia and Hawaii) they have 5 corners and picked hen green or yellow and can be stroed in fridge and will keep good fro 1-3 weeks
it is star fruit. it is star fruit. it is star fruit. it is star fruit. it is star fruit.
how much does fruit cost in the 1930s?
ABout £10 for a family of 3
about two dollars
$1
The cost of fruit depends on the actual fruit you're purchasing. For example, one mango will cost you about .99 cents, whereas one apple may cost you around .49 cents.
The cost of fruit depends on the actual fruit you're purchasing. For example, one mango will cost you about .99 cents, whereas one apple may cost you around .49 cents.
it costs how ever much star and laken cost:)
it depends on tha fruit
S
$3.85
they cost in south Africa about R1700