answersLogoWhite

0

in 1933 3 pounds or margarine cost 25 cents but now in 2009 it cost around $4.69
Right about now, 3 lbs of margarine costs $4.69

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does margarine cost in the Philippines?

Php 799.50 :)


How much does soften margarine cost?

About two fitty.


How much does a lb of butter cost?

A one pound tub of butter or margarine costs about 4 dollars. Prices vary depending on the quality, brand and a number of other factors.


What is the price of one cup of butter?

Well a cup of margarine is 1/2 pound (2 sticks typically) and a pound of margarine should be around (usually cheaper than) a dollar. So a cup of margarine if you can find it in the small of a quantity should be around 50 cents.so that would be about $1.00 call it that.


How much is 4 ounces of margarine?

Four ounces of margarine is equivalent to: * 1/2 cup * 8 tablespoons * 24 teaspoons * 1/2 stick margarine 4 ounces of anything is a 1/4 pound, so I think that would be a full stick of margarine.


How much does tin cost per pound?

tin cost about $50.07 per pound


How much does a pound of silver cost?

A pound of siver costs


How many cups equal one half pound of margarine?

Well honey, one half pound of margarine is equal to about 1 cup. So if you need to measure out half a pound of that greasy goodness, just grab yourself a measuring cup and fill 'er up. Just make sure to use a kitchen scale if you want to be precise, but who's got time for that when there's baking to be done?


How much did a pound of beef cost during the great depression?

it cost about 10 cents a pound


How much does platinum pound cost?

It can cost up to $56 per pound depending on the rolloid


How much did 1lb of margarine cost in 1910?

Margarine didn't exist in 1910 there was only butter. It doesn't come out until the 1950's and at first you had to mix yellow food dye into it to make it yellow.


How much does a pound of the element nickel cost?

$5.2639 per pound