answersLogoWhite

0

If you need to mail 10 sheet of paper, you need to put two stamps on the package. You can fold it in an envelope or put it in a manila envelope.

User Avatar

Wiki User

10y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost to mail 7 sheets of paper in an 8 X 11 envelope?

One sheet of paper weighs bout 1/6 of an ounce. The cost to mail 30 sheets of paper may be estimated using a scale. The post office can give the exact amount shipping will cost based on the weight, the method of shipping, and the place the paper is being shipped to.


How much does 500 sheets of paper cost?

Probobally $4.00! usually about $6.00


How much does a 3rd rating A4 piece of paper cost for 2 sheets?

£2.40


How much postage do you need to mail a 9 x 13 envelope with 20 sheets of paper inside?

Over 9000.


How much does a pack of paper cost?

A Ream or 500 sheets costs around 5.00 US Dollars.


How much does one sheet of paper cost?

It depends on how much you paid for all of them. If you buy a package of 500 sheets for $2.99, then you divide the cost by the amount of sheets. example $2.99/500= $.006 (less than a cent) per page


How much would a stack of paper cost?

The cost of a stack of paper can vary depending on the size, quality, and quantity of the paper. On average, a ream of standard printer paper containing 500 sheets typically costs around $5-10. Specialized paper or larger quantities may cost more.


How much does a pack of paper cups cost?

A Ream or 500 sheets costs around 5.00 US Dollars.


How much paper is wasted per billboard?

about 2 sheets a day. But if that goes on for a week, 14 sheets of paper are already wasted!


How much does 30 sheets of paper?

The weight of 30 sheets of standard printer paper is approximately 0.06 pounds or 27 grams.


How much paper work do you have to do to adopt a pet?

About 6-12 sheets of paper.


How much does 1 piece of paper cost?

The retail cost of one ream of paper (500) sheets at the current market price is around 4.50 $USD. That would yield a retail cost for ,009$ per sheet at June 2014 prices.